| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca toata lumea a auzit de jocul Minecraft... pai eu am o problema... in aceasta dimineata (10.02.2016) mi-am făcut o casa foarte frumoasă intr-o lume noua si peste vreo aproximativ 2-3 ore lumea aceea... pur si simplu a rămas fara nume si acolo scria ca nu am mai intrat pe ea de 2 săptămâni... acum cand am încercat sa intru pe ea am cazut ceva ciudat... casa aceea era înconjurată de ziduri inalte de beton sau de piatră cu apa si lava... presupun ca este mana lui Herobrine... si in plus eu am ales ca lumea sa fie plata (fara copaci sau altele)... doar ca astăzi mi-am instalat versiunea 0.14.0 si cand am inceput sa construiesc casa aveam o versiune mai veche... oare din cauza asta? Cum pot sa scap de acele ziduri? mai ales ca in spatele lor sunt copaci si plaje si ape si... cine imi da un raspuns bun si adevarat primeste funda! Va rog repede...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte aveam versiunea 0.13.1... nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau sa mai am zidurile acelea si nici nu prea vreau sa sterg lumea pentru ca am lucrat foarte mult la casa aceea (in total cam 3-4 ore)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Mi-am facut alta casa in alta lume si am iesit putin de pe Minecraft ca sa caut ceva pe internet s-a intamplat acelasi lucru : Ziduri inalte cu apa si lava. De ce?

| Petru1123 a răspuns:

Probabil de la diferenta dintre versiuni, fiecare are un alt sistem.

| Alex1510 a răspuns (pentru Petru1123):

Petru1123, varul meu avea versiunea 0.13.1 si eu i-am descarcat versiunea 0.14. Avea aceleasi lumi iar lumile au fost neatinse. Nu cred ca ar fi fost o problema de la diferenta. Doar daca Bibilica21 avea versiunea 0.12 sau mai veche caz in care e posibil.