| adrianfloroiu a întrebat:

Acum 2 zile mi-am instalat din nou windows-ul(Windows 7 Professional) si mi-am luat minecraft.
Am o problema micuta care pe celalalt windows nu o aveam(Windows 8): imi merge bine, fps-ul nu scade de 100, am o suta si ceva 200 fps. Insa, se intampla sa am un mare frame-drop si chiar a inceput sa devina enervant. Adica eu ma joc frumos, 100 fps si dintr-o data se blocheaza o secunda sau cateva fractiuni, am 10-30 fps si imediat isi revine si devine 100 si ceva. Daca cineva are o sugestie e binevenit! Va rog rapid!

Răspuns Câştigător
| Emper a răspuns:

Aloca mai multi rami poate rezolvi ceva. (mai mult ram, mai multa performanta)

2 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Muta-te inapoi pe windows 8.

| adrianfloroiu explică (pentru Userrr):

Sincer eu nu as mai vrea Windows 8 pentru ca nu e prea bun pentru gaming... Alta sugestie nu ai avea? big grin