| paulwalkerfan a întrebat:

am 500-550 de lei si vreau sa imi iau placa video buna.Jocui 2014-2015 cum ar fi: gta 5, battlfield 4 nfs rivals wwe 2k15 mortal kombat x the crew wolfenstin old blood...jocuri mai noi intelegeti. Am 6 gb ram ddr 3 si un procesor Intel pentium dual core de 3, 3 ghz!

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Din pacate multe jocuri au nevoie Si de un procesor bun, dar daca placa video e naspa, atunci ai putea sa te uiti la un gtx 750

| iCappy a răspuns (pentru EnvyU):

GTX-ul 750 costa vreo 10 milioane...

| EnvyU a răspuns (pentru iCappy):

Cred ca nu mai vezi bine, uite eu am placa video gtx 750 si o dau cu 350, are si garantie 28 de luni.

| iCappy a răspuns:

De procesor nu stiu ce sa zic. Daca chiar vrei sa faci ceva bun, ia-ti un GT 750, aia vine vreo 250 lei, si de restul ia-ti un i3 la mana a doua... asa ti-ar merge jocurile care le vrei tu, ok, nu la high, dar cel putin la Mediu.
Dar daca tu vrei neaparat placa, ia-ti un GTX 650, costa 400-450 milioane. Si daca ai si procesor bun, iti merg toate jocurile calumea.

| paulwalkerfan explică:

Am procesor Intel pentium dual core 3, 3 ghz.Amd! E bun?