| JunNnkie a întrebat:

Am deschis un canal de gaming pe care urmeaza sa postez si as vrea sa stiu cum pot deveni mai popular?

https://www.youtube.com/user/VipCosmin/feed

Răspuns Câştigător
| Yeellow a răspuns:

Pai in primul rand, fa-ti alt canal. Daca vrei sa ai canal de gaming nu aprecia sau comenta la videoclipuri, totul se arata pe canal. Pune multe videoclipuri pentru inceput, poti cere sfaturi ce sa incarci pe facebook sau unde vrei tu. Apoi, dupa ce ai vreo 20 videoclipuri, ca oamenii sa aiba la ce se uita, fa-ti o promovare la un youtuber bun, ca iraphaell sau gannicus. Dupa ceai primit de la cineva o promovare da linkul tau de la canal pe skype la informatii despre tine sau ceva.Mai departe dupa ce ai deja vreo 100, 150 abonati cred ca te descurci, pui in fiecare zi videoclipuri si o sa fie bine happy Si inca odata, creazati alt canal!
Sper ca te-am ajutat cu sfaturile, primesc o funda? big grin

| JunNnkie explică (pentru Yeellow):

Cum fac acea promovare?

| Yeellow a răspuns (pentru JunNnkie):

II trimti un pm la vreun youtuber bunicel, tiam recomandat iraphahell sau gannicus. in pm ii zice ca vrei o promovare pentru canalul tau. o promovare costa 15 sau 10 euro, ii platesti cu paypal sau cear vrea el. Dupa cei iai da bani intr-un video deal sau, la inceput, ar pune canalul tau (in video) si in descriere.
P.S.: NU e neaparat sa ceri o promovare, dar idea e ca trebuie sa atragi oamenii pe canalul tau, faci reclama cum vrei tu pe fb sau skype la canalul tau ca sa se uite oamenii. Daca ai videoclipuri puse si oamenii vor fi interesati o sa se uite si se vor abona.
2 raspunsuri marisoare? funda sper so primesc eu happy

| JunNnkie explică (pentru Yeellow):

As mai avea o intrebare...cu ce program filmezi tu si cu ce randezi?

| Yeellow a răspuns (pentru JunNnkie):

Pai, de filmat eu filmez cu "Mirilis Action!" ( are termin gratuit 1 luna de zile dar eu il am cumparat).Sau, daca vrei unul gratis, este OBS, sau Open Broadcaster.Randez cu PowerDirector11.

| JunNnkie explică (pentru Yeellow):

Zi-mi si mie ce jocuri sa filmez big grin

| Yeellow a răspuns (pentru JunNnkie):

Pai, poti sa filmezi Counter Strike, Minecraft ( cu mini-gamesuri inclusiv ), Garry's Mod sau Sims. Poti sa faci si o serie de Vlog
P.s. Sa-mi dai si mie linkul la canalul tau ( daca ti-ai facut altul ( trebuie sa-ti fi facut altul! ) ) sa vad si eu ce videoclipuri ai si daca mai ascultat happy

| JunNnkie explică (pentru Yeellow):

NU prea ma pricep la randat... poti sa imi lasi skype-ul tau si sa vorbim si sa ma ajuti, daca nu te superi! Multumesc!

| Yeellow a răspuns (pentru JunNnkie):

Sebastian.munteanu4 aka TheWonDerouS poza cu assasin's creed

| JunNnkie explică (pentru Yeellow):

Ti-am dat add...imi zici acolo cand ai timp sa vorbim...eu stau mai mereu online

10 răspunsuri:
| Elena14Ely a răspuns:

Sa distribui filmuletele.
Funda?