| adrian12349 a întrebat:

am facut un server de metin2 prin hamachi eu pot intra in el sa ma joc da prieteni mei nu pot, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| TinK0de a răspuns:

:)) Nu ai intelles uite http://www.youtube.com/watch?v=0AeYefWpa6M faci exact pasii aia si dupa in clientul tau de la mt2 in serverimfo sau mc.txt inlocuiesti ip-ul tau cu numele creat pe no-ip! si ii rogi si pe prietenii tai sa faca la fel! Mura in gura:))Funda plz!

3 răspunsuri:
| TinK0de a răspuns:

Si eu am facut un sv de metin2! Uite ce trebuie sa faci! 1.Intri pe no-ip iti faci cont! 2. Dai create host! 3.iti pui ip si alegi cum vrei sa se numeasca sv(Ex:AlienMt2.zapto.org) Si dai create! Acum in loc de ip-ul tau (Ex.94.249.208.32 sau care il ai tu in serverimfo sau mc)Pui numele acela care l-ai creat pe no-ip si ii rogi pe prietenii tai sa faca la fel!) Daca vrei mai multe sfaturi si daca vrei sa fie fara hamachi da add:vasipopescu@yahoo.com! Funda plz!

| adrian12349 explică (pentru TinK0de):

Pai am net de 2MG o sa mearga fara hamachi? oricum eu il vreau pentru mine si cativa prietenihappy(maxim 6 o sa fim pe server)
Am sa incerc si ce mi-ai zis tu daca nu merge te adaug!

| adrian12349 explică (pentru TinK0de):

Nu merge nu ma lasa .zapto.org numai daca platesc

| TinK0de a răspuns (pentru adrian12349):

:)) Nu ai intelles uite http://www.youtube.com/watch?v=0AeYefWpa6M faci exact pasii aia si dupa in clientul tau de la mt2 in serverimfo sau mc.txt inlocuiesti ip-ul tau cu numele creat pe no-ip! si ii rogi si pe prietenii tai sa faca la fel! Mura in gura:))Funda plz!