| 7antasy a întrebat:

..am instalat PES 2016 si cand vreau sa-l deschid imi apare o eroare in care spune :

"The program can't be started because MSVCP.100.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem."

2 răspunsuri:
| Raduelvis1 a răspuns:

De obicei aceasta eroare apara cand nu ai instalat Microsoft visual c++ 2010, deci poti sa descarci de pe pagina de la Microsoft
daca ai sistemul pe 32 biti instalezi asta: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555

daca ai sistemul pe 64 de biti instalezi https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555 si il instalezi si pe cel de sus( le instalezi pe amn2 doar daca sistemul tau e pe 64 biti deoarece jocul nu e pe 64 biti dar unele programe vor putea sa foloseasca 64 biti, deci e bine sa le ai pe amn2)
Bafta

| Luca_Gabriel_1987 a răspuns:

In primul rand ce tip de pes ai? e original sau pirat ca daca e pirat de pe net trebuie sa tragi versiunea pes 2016 reloaded ca sa nu iti mai dea eroarea respectiva.