| AndreiAndrei89 a întrebat:

Am jocul gta v crackat si toate jocurile pe care le am sunt crackate.Problema este ca imi merge orice joc aparut nou si imi merge cu mult fps:fifa 16(100+ fps la high), Project cars la high imi merge foarte bine vreo 60 fps; dar gta 5 pe normal-high imi merge cu ~45 fps dar de multe ori am fps drop si imi scade fps la 1-2 1 secunda dupa care iar revine si tot asa.Rise of the tomb raider imi mai face cateodata asa dar foarte rar, insa gta 5 foarte des.Din ce cauza at putea fii?
Gtx 750ti oc 2gb
Intel xeon e5450 3.0ghz (q9650)
Windows 10
4gb ram ddr2

4 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Daca iti pui 8gb ram gta iti va merge foarte bine, la fel si celelalte jocuri.

| Nemessys a răspuns:

GTA V-ul manca mult din memoria ram. Ca sa te joci fara probleme mai trebuie sa bagi inca 4 rami. Ti-as recomanda asta http://www.pcgarage.ro/......mhz-cl10/. Apropo. cand ii bagi scoate aia 4 rami vechi pentru ca cei de tip ddr2 nu sunt buni.

| S8N a răspuns (pentru Nemessys):

Nu stim exact ce placa de baza are, s-ar putea sa nu fie compatibila cu DDR3.

| S8N a răspuns:

Este din cauza de la RAM, dar si procesorul este putin slab.
Pentru GTA V recomand 8GB RAM, si un upgrade la procesor ar fi recomandat desi nu necesar.