| Palma_Bate_1980 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Nu stiu la Minecraft cum sa-mi numesc oamenii si animalele, adica sa le pun nume. Premiu funda

Răspuns Câştigător
| sebiibes a răspuns:

Sa numesti animalele poti folosi nametag-ul il pui in anvil si pui ce nume vrei costa 1 nivel, dupa dai click dreapta pe animal si gata big grin

| Palma_Bate_1980 explică (pentru sebiibes):

Iti multumesc. Acum stiu cum sa le pun nume la animale.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| genan a răspuns:

Ca sa pui nume la animale trebuie sa pui un nametag sau eticheta cu nume intr-un anvil si sa o redenumesti cum vrei tu sa-ti numesti animalele