| Cosminel25 a întrebat:

Am o mica foarte mare, problema.
Vroiam sa instalez un joc.
Iar apoi, dupa ce l-am instalat, voiam sa intru pe el si imi aparea sa selectez cum sa se deschida programul. Si eu am selectat din greseala Windows media center.si acum la toate programele face asa, nu mai merge nici un joc, nici un program, trebuie sa reinstalez windowsu din nou?
Dau funda +vot la orice raspuns care ma poate ajuta!

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Click drepta pe fisierul dorit>propietati>general>deschide cu sau in engleza open with click modify sau modifica si alegi de acolo cu ce vrei sa se deschida dar inainte da dai OK ai o casuta mai jos care bifando nu o sa mai fie nevoie sa faci acelasi lucru la toate fisierele ci se vor deschide automat cu ce ai selectat tu.

1 răspuns:
| Cosminel25 explică:

Inca ceva, am uitat sa mentionez cand dau click pe un joc sau program imi apare sa selectez si daca selectez notpad, media center mi se deschide fix cum am selectat nu exista ceva ce a-s putea face?