| andreitudose09 a întrebat:

Am o nouă pagină de Facebook, se numeşte "Memeuri" şi este de amuzament în special. Aş vrea să-mi daţi exemple de jocuri mai originale pe care le pot pune (prin originale mă refer să nu fie "Ghiceşte" nu ştiu ce, "Spânzurătoarea" sau "Elimină", deoarece sunt prea obişnuite, prea simple. Aştept ceva mai special, original).

Fundă!

1 răspuns:
| AmELiA100000 a răspuns:

Daca vrei jocuri originale poti sa ii pui sa "calculeze" gen:gandeste-te la un nr de la 1-10, inmultestel cu 2, adauga 8, impartel la doi, din numarul care ti-a iesit scade numarul la care te-ai gandit, acum ia litera corespunzaroare nr. care ti-a iesit 1-A
2-b
3-c
4-d etc., gandeste-te la o tara din europa care incepe cu litera aia apoi ia litera a patra a numelui, gandeste-te la un animal care incepe cu litera aia si gandeste-te la culoarea lui:stiati ca nu exista ELEFANTI GRI in DANEMARCA si alte chestii din astea daca mai vrei ponturi cauta-ma FUNDA?