| UpSideDownSix a întrebat:

am o problema, cand intru in minecraft multiplayer sau singleplayer pe mapa la cateva blocuri inainte este un fel de blur, ma puteti ajuta sa il scot? PS. nu e de la setari deoarece am resetat setarile stergand fisierul obtiuni din folderul jocului.

23 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Este optiunea pentru Fog care cred ca este setata la 2.0.

| UpSideDownSix explică (pentru LPCTSTR):

Unde gasesc acea setare?

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

In video setting parca. Eu am vazut asta cu Optifine, nu imi amintesc cum faceai pentru vanilla.

| UpSideDownSix explică (pentru LPCTSTR):

Nu e nici un Fog.

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Am verificat, este doar pentru Optifine.
Ai Optifine instalat?

| UpSideDownSix explică (pentru LPCTSTR):

Da si nu am gasit nici un Fog.

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Problema a aparut din senin sau abia acum l-ai intalat si ai vazut problema?
Incearca sa reinstalezi jocul (sterge. minecraft din Appdata), poate se rezolva.
Insa nu ai descris concret problema. Fa o poza (screenshot) si posteaz-o pe Imgur de exemplu, si dupa da un link direct (direct link) cu poza.

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Nu ai nimic postat. Cel putin nu este vizibil pentru mine.

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Imi poti evidentia blur-ul?
Esti sigur ca nu este de la resource pack?

| UpSideDownSix explică (pentru LPCTSTR):

Nu am resource pack. O sa incerc.

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Din cate vad, ai un resource pack... sau na, texture pack, cum vrei.

| UpSideDownSix explică (pentru LPCTSTR):

Https://imgur.com/gallery/cwcG1A2 prima este fara sesource pack

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Umm... Sigur ai o versiune stabila?
Nu am vazut asa ceva in viata mea si crede-ma ca stiu absolut totul despre Minecraft.
Reinstaleaza-l si spune-mi daca problema se rezolva.

| UpSideDownSix explică (pentru LPCTSTR):

Nu s-o rezolvat nimic dar mai bine las-o balta, o fi de la vreun program din pc.

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Programele nu pot altera calitatea video a texturilor.
Incearca sa vezi setarile placii grafice, poate se rezolva.
Insa nu mi-ai spus, de cat timp exista problema? Ce ai facut inainte ca problema sa apara? Si pe ce versiune expreimentezi problema?
Ai incercat si cu alte versiuni?

| UpSideDownSix explică (pentru LPCTSTR):

Problema exista de cateva luni si a aparut din senin si sunt pe 1.12.2 optifine si am incercat pe alte versiuni.

| LPCTSTR a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Sigur este de la placa grafica.
Ai schimbat setari? Ai actualiza driverul pentru placa grafica?

| AlexDarius3 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la placa video. Umbla in setari la placa video si uita-te daca nu cumva daca ai o optiune tampita cum ar fi VSync, Motion Blur... etc.

| RIpGramMAr a răspuns:

AI actevat super secret shopping de la vid set si nu se a oprit singeraa asa ca terb sa apisi mai mult pe sup sec OK/

| alexionita2001 a răspuns:

Eu iti recomand sa faci in urmatorul mod:
-intra in %appdata% si cauta. minecraft
-salveaza toate mapele pe care le ai in calculator
-sterge folderul. minecraft din %appdata%
-instaleaza-l iar
Dupa ce ai facut toate acestea, intra ia %appdata% si baga-ti mapele salvate in "saves" si bucura-te in continuare de joc.
Sper ca te-am ajutat.

| swag13579 a răspuns:

E de la ps