| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu, tin sa specific ca este un laptop bun (i5; Amd Radeon R5 M330 )si nu am mai avut alte probleme cu el. De la un timp scoate un zgomot ciudat ca un piuit si tine cateva secunde. Nu se intampla mereu dar indiferent ca ascult muzica sau stau pe Facebook sau ma joc tot scoate acel zgomot uneori. De la ce sa fie si cum pot remedia? Eu initial credeam ca este de la cooler... dar nu prea știu. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zgomote nu pot produce decât difuzoarele sau părțile mobile (coolere, HDD). Eventual activare/dezactivare CapsLock, NumLock, Fn...

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Se numeste "coil noise"! Procesorul este din seria Skylake?
PS : Ala numesti tu laptop bun?

| sweetheart01 a răspuns (pentru CPAElites):

M-am mai interesat si se pare ca nu este Coil Noise... sunetul este ascutit nu ca un bazait...