| draand28 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu Asus Lamborghini VX2S, si anume ca dintr-o data, pur si simplu numai vrea sa porneasca nici cu incarcatorul nici cu bateria. Cand conectez incarcatorul al el (indiferent daca bateria este pusa sau nu) incarcatorul imi face un zgomot slabut de piuit si palpaie ledul sau. Am verificat incarcatrul la alt laptop Asus merge foarte bine. P.S. Incarcatorul este cel original al Asus Lamborghini. Help?

Răspuns Câştigător
| Zoricutzu a răspuns:

Deci e problema de hardware și nu de software, adica e electronică (de conexiuni sau piese prăjite ) și nu de programe sau programare.
Deci să ne înțelegem, orice lucru care e făcut să facă ceva și nu să stea se mai poate și defecta, indiferent de poziția de lucru sau funcționare.

5 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

E posibil să fie și un contact imperfect in laptop "la desktop in cazuri similare sunt 3 piuituri... in cazul in care rami sunt aiurea puși, asta se poate vedea insă doar la service.

| draand28 explică (pentru Zoricutzu):

Curatat, tot la fel e, nu avea de ce sa se strice mufa de alimentare de la laptop pentru ca nu l-am scapat pe jos, nu am tras de mufa, nimic... pur si simplu l-am pus la loc si a 2-a zi numai porneste.

| DenisIonut01 a răspuns:

Posibil bateria este descarcata si mufa laptopului unde bagi incarcatorul e defecta, ar mai putea fi probabil plin de praf. Du-te cu el la service.

| Jipa95 a răspuns:

Cel mai probabil ti s-a dezlipit portul acela unde intra incarcatorul s-a dezlipit dupa placa de baza si nu mai alimenteaza. Du-te cu el in service.

| IuuLiiaN a răspuns:

Daca nu mai porneste curata-l de praf, asa am patit si eu, ia un uscator de par si dai pe la ventilator, etc... Si in legatura cu bateria nu stiu ce are.