| VladulTe a întrebat:

Am o problema cu Minecraft : Bad video card drivers.
Stiu ca trebuie sa instalez driverele pentru video cardul meu dar le am! Am facut si update dar degeaba. Ce e de facut?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui curatit Windowsul de driverele placii prin Uninstall si reinstalate cele mai noi. Apoi trebuie instalat DirectX si Adobe Flash Player. Daca nu merge nici asa trebuie reinstalat Windowsul. In final, daca nici asa nu merge, schimba placa video.

| VladulTe explică (pentru Salontanul):

Am dezinstalat driverele placii video dar acum nu imi mai arata ca am dysplay adapters la device manager!

| Salontanul a răspuns (pentru VladulTe):

Pai si ai facut reinstalarea? N-ai citit ce am scris mai sus? Ca sa nu te chinui fa urmatoarele: Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| VladulTe explică (pentru Salontanul):

Am facut cum mi-ai zis dar nu imi da nici un driver de graphic card... imi da doar de network...

| Salontanul a răspuns (pentru VladulTe):

Atunci e dusa placa.

| SteelGamingRomania a răspuns (pentru VladulTe):

Reinstall windows, daca nici asa nu merge fa un upgrade/downgrade la windows

| VladulTe explică (pentru SteelGamingRomania):

Cum?

| SteelGamingRomania a răspuns (pentru VladulTe):

In prima propozitie am spus sa reinstalezi windows-ul, iar in a II-a sa pui un windows mai vechi/nou.(adica daca ai win7 incerci cu vista/windows 8)

| VladulTe explică (pentru SteelGamingRomania):

L-am reinstalat dar degeaba.

| SteelGamingRomania a răspuns (pentru VladulTe):

Incearca sa pui un windows mai nou sau mai vechi

| VladulTe explică (pentru SteelGamingRomania):

Si asta am facut.