| Ciuca_Florin_Mihai_1998 a întrebat:

Am o problema mare la jocul lague of legends. Am ping/ms foarte mare. Imi ajunge si la 10000 ms aleator nu mereu. Adica joc 20 de secunde cu 70-80 ms si imediatimediat imi sare la 7000-10000 ms tinp de cateva minute isi revine cateva secunde si din nou. Viteza mea de net este buna de exemplu ma pot uita la un video hd pe youtube fara probleme. Lague of legends e singurul lucru care are lag. Am verificat pc cap coada sa vad daca am ceva updateuri deschise si nimic. Am inchis din task manager tot ce tinea de net inafara de lol si degeaba. Va rog daca stiti ceva ajutati-ma

2 răspunsuri:
| Calomfirescu_Vlad_1970 a răspuns:

Pai poti seta in timpul jocului fps si sa dai calitatea mai mica in schimbul performantei. eu joc la 60 fps si la medium calitate. in plus sambata si duminica seara merge foarte greu pentru ca multa lume se joaca si ai lag, deci evita sa te joci sambata suî duminica seara. sper ca te-am ajutat

| Ciuca_Florin_Mihai_1998 explică (pentru Calomfirescu_Vlad_1970):

Nu ajuti cu nimic. am lag de la net. dar netul imi merge bine. doar in lol face fite. si problema asta e mereu. iar fps am in jur de 80 fps cu totul la maxim... iar eu am intrebat cum fac sa nu mai am urcarile astea de ping dar tu imi zici total altceva