| IulianRS a întrebat:

as dori sa stiu daca cpu usage si memory de la task manager (performance) trebuie sa fie cat mai mult la % sau mai putin (cpu usage sta 5 - 20% si dintr-o data sare la 40 -50 % dar sta doar cateva secunde si dupa revine la 5 - 20, iar memory sta constant la 1.15 %, am 2 gb ram). Este ok sa fie asa?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Graficul acela % reprezinta utilizarea procesorului, respectiv a memoriei ram iar fluctuatiile lui depinde de ce aplicatii, jocuri, etc folosesti in acel moment ( in partea stanga la procese ). Acelea de multe ori ruleaza in background si necesita foarte putina putere de procesare respectiv memorie RAM.

1 răspuns:
| BogdanFlorin1999 a răspuns:

Acel grafic se modifica in funcție de cum forjezi calculatorul vorba acea, nu îți face griji, normal trebuie sa de cât mai puțin la %dar in funcție de ce programe folosești el va creste, o zi Buna!