| BucurAlex1991 a întrebat:

Am si eu o intrebare... De ce nu imi merge The Forest cu setarile toate pe low decat cu 5 FPS? Sistemul meu de operare este acesta :

Procesor : Intel Inside Core I3 - 2370M CPU @ 2.40 GHz
GB Ram : 4.00 ( 3.78 usable )
System Type : 64 Bit

Sunt bune cerintele? Sau poate este de la windows, nu sunt sigur de aceea va cer ajutorul. In Partitia C ( Unde am windowsul ), fara sa stiu am instalat aplicatii si acolo sunt 17.9 GB free din 165 GB. Ma puteti ajuta? Vreau sa stiu daca am cerintele la PC bune, sau daca este de la windows. Dau funda cel ce ma ajuta in scrut timp! Multumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

OS(Operating system) este un soft mama care manageriaza un computer atat in partea hardware (componente) cat si in partea software (programe, softuri - cum vrei sa le zici si jocuri, muzica, etc).
"Procesor : Intel Inside Core I3 - 2370M CPU @ 2.40 GHz

GB Ram : 4.00 ( 3.78 usable )" = astea nu sunt sistem de operare si nici cerinte ci caracteristicile computerului. Cerinte sunt la jocuri si softuri.
"System Type : 64 Bit"= este o caracteristica a OS ( sistemului de operare pe romaneste) in cazul nostru ( al tau) Windows.
La ce ai intrebat tu:
Procesorul este bun.
Placa video= n-ai spus ce placa video ai si asta este important!
Memorie RAM ai 4 Gb dar parerea mea este ca ar fi buna macar inca o memorie de 2 Gb daca nu 4. Nu stiu ce loc mai ai pe placa de baza ( daca imi spui ce placa ai si cate memorii si de care te ajut si aici)!
OS vad ca ai pe 64 bit dar sper ca este Windows 7!?
Spatiul este arhisuficient, jocul avand nevoie numai de maxim 5Gb. Revino cu amanunte.

| BucurAlex1991 explică:

~Windows : 7
~GB ram : 4
~Spatiu : +500 gb
~Procesor : Intel Inside Core I3 - 2370M CPU @ 2.40 GHz
~ Nvidia Optimus
~ Direct X 9 sau 11.
Si la placa video apar doua :
~ Intel(R) HD Graphics 3000
~ Nvidia GeForce 610 M

| Tentacle111 a răspuns (pentru BucurAlex1991):

Imi pare rau, dar The Forest nu e un joc bine optimizat, deci orice ai face nu poti capata mai mult FPS. sad ( + cerintele jocului sunt destul de dure )

| BucurAlex1991 explică (pentru Tentacle111):

Nu chiar multe, mie imi trebuie minim 20 sa imi mearga, va rog ajutati-ma sa imi de-a macar 20 de FPS am vazut la uni ca le merge binisor sad