| arnold_7286 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o problema cu calculatorul, de fiecare data cand vreau sa deschid un joc de exemplu LOL sau CS 1.6 imi apare o fereastra,, Open With,, puteti sa imi spuneti(mai explicit) cum sa fac? Am sters jocurile si le-am redownloadat dar cand sa le instalez iar acea fereastra

Răspuns Câştigător
| alinpetcu99 a răspuns:

Salut. Acest mesaj iti apare din cauza ca windiwsul pe care il ai nu are un anomit proggram cu care sa deschid fisierul respectiv.Da-i ptoprietati la fisierul pe care vrei sa il deschizi, vezi ce tip de fisier este, iar pe urma iti descarci programul cu care poti deschide acel tip de fisier. Sper ca ti-am fost de folos si astept funda daca consideri ca te-am ajutat

1 răspuns:
| CoL00SaL a răspuns:

Pai da pe "Open With" si apoi dai "Select a program from a list of installed prosrams" ii dai "Ok" si dupa aia iti apare olista cu programele care ai nevoie ca sa intri in jocul respectiv...