| WotTony a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am downloadat MINECRAFT si orce versiune as alege am un lag ingrozitor la un calculator cu 4 Gb RAM, placa video de 2 Gb si procesor de 1, 80 GHz dual core, oare de ce se intampla asta. La alti prieteni le merge perfect cu toate ca au calculatorul mult mai slab. Si de curand mi-am schimbat si windowsul, dar degeaba. Aveti vreo idee? Please, dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| IFlorin97 a răspuns:

La louncherul de la minecraf-romania.ro poti seta cata memorie ram sa utilizeze jocul lasa-i mai putina memorie deoarece procesorul este mai slab.

| WotTony explică (pentru IFlorin97):

Pai si cum fac asta, trebuie sa downloadez jocul de acolo, sau cum?

| popageorge7 a răspuns:

Ai procesorul slab