| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Asus X556U cu procesor Intel core i7-6500U si placa video NVIDIA GEFORCE 940M 2GB si 4 gb ram.
Mi-am instalat gta 5 si imi merge cu lag, grafica fiind pe normal.
Toate driverele mele sunt updatate.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Am avut aceeasi problema, am un laptop cu un i7 ulv ca al tau, 8gb ram si nVIDIA 820m 2gb, inainte cand aveam 4gb mergea in 5fps dupa 10 minute de joaca, dupa ce am mai bagat 4gb in el imi merge bine chiar si dupa 8 ore de joc continuu

5 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Ramul este problema principala, desi specificatiile date de producator zic ca acesta ruleaza pe 4 GB Ram, acest lucru este total fals.

| AleXu224 a răspuns (pentru KIibrDM):

Aoleu are 3.99 Gb ram o sa dam in judecata Asus!

| AleXu224 a răspuns:

Du-te la power options(in windows nu in joc) fi vezi sa nu fie setat pe power saver

| CodreanuC a răspuns:

Prea putini RAMI, macar inca 2

| HaSClau a răspuns:

Parerea mea e ca la un laptop cu i7 si 2gb la placa video ar fi trebuit putin mai mult de 4gb ram.
Probabil 8gb sau 16gb era mult mai bine pentru a juca gta 5 fara probleme.
Dar incearca sa dai grafica la low, si intra si in Nvidia Control Panel -> 3D Settings -> Ajust image settings with preview si de la Quality glisezi spre Performance si iti va merge mai binisor.