| Iunix a întrebat:

Am un server de Counter Strike și atunci când mă joc pe el are lag foarte mare (155 -366 lag). Serverul nu e hostat, îl pornesc atunci când vreau să ma joc cu un amic. Ce trebuie să fac ca să scap de lagu de la server? ( Când intru pe alte servere am lag intre 9 și 20 maxim 36. Laptopul e destul de performant are 1 an, Windows 7 Ultimate pe 64 biti internetul e bun etc )

7 răspunsuri:
| Hantila_Marian_1999 a răspuns:

Counter strike-ul este un un joc cu niste cerinte foarte mici. Daca ai internet bun inseamna ca atunci cand deschizi serverul iti provoaca lag pentru ca ai laptopul praf si nu poate tine serverul.

| Iunix explică (pentru Hantila_Marian_1999):

Procesor Intel Core TM i3-3110M(2.4GHz,3MB L3 cache)
4 GB DDR3 Memory
500 GB HDD
Nividia GeForce 710M with 2 GB Dedicated VRAM

E chiar așa „ praf "?

| Hantila_Marian_1999 a răspuns (pentru Iunix):

Ok, ai laptop bun, deci asta inseamna ca nu este de la el. Ai spus ca ai net bun si pe servere nu ai lag, dar cand deschizi serverul i-a ceva si din net. Poate asta iti provoaca lag.

| Iunix explică (pentru Hantila_Marian_1999):

Am instalat alt server clasic si ala nu are lag, are lag 3 maxim 10, dar pe servaru ala de zm e lag uriaș, cred că e de la addons...

| Iunix explică (pentru Iunix):

O avea erori/buguri.

| Hantila_Marian_1999 a răspuns (pentru Iunix):

Daca nu iti da nicio eroare in timpul jocului si nu ai depistat nimic ciudat in afara de lag eu cred ca nu.

| Iunix explică (pentru Hantila_Marian_1999):

O trebuii să scriu ceva în server.cfg?