| Audi3456 a întrebat:

Salut tpu.am windows xp sp3 gold edition 2016.Problema e ca atunci cand deschid un video in windows mwdia player, nu se aude sunetul.sunetul se aude in general,dar la videoclipuri, nu...de ce? ajutati-ma va rog.dau funda. dati-mi niste programe care ma pot ajuta, ceva....va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Cred ca da windows 8 consuma mai putine resurse decat windows 7, si tu ai 2 gb ram deci nu e recomandat sa iti iei windows 7, ia-ti si tu windows 8, windows 8.1 sau windows 10

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Iati windows 7, windows xp este invechit.Si imi poti spune specificatiile pc-ului tau sa vad daca iti merge windows 7?

| Audi3456 explică (pentru alexboss2020):

Procesor dual core 1.80 ghz
2gb rami ddr2
Placa video Ge Force 8400 GS 1024 mb ddr3
Am avut windows 7. dar pe windows 7 cand filmez jocuri imi da putin lag, pe xp nu-mi da pic de lag, dar a aparut cacata asta de problema cu sunetul :-(

| Audi3456 explică (pentru alexboss2020):

Crezi ca windows 8 imi merge mai bine decat 7?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Audi3456):

Da! Dar exista si windows 8.1 si 10! Daca vrei windows 10 placa video trebuie sa suporte directx 12!

| alexboss2020 a răspuns (pentru Audi3456):

Cred ca da windows 8 consuma mai putine resurse decat windows 7, si tu ai 2 gb ram deci nu e recomandat sa iti iei windows 7, ia-ti si tu windows 8, windows 8.1 sau windows 10