| Ovydiw a întrebat:

As avea si eu nevoie de ajutor, cu un joc.
Deci este vorba despre LeagueOfLegends.
Problema este atunci cand se face update si se baga chestii noi, trebuie sa se incarce acolo sa se descarce, problema este ca imi merge foarte greu, imi si arata viteza cu care merge, deci inainte cand mergea normal mergea cu peste 300Kb/sec.
Acuma merge cu maximum 25Kb/sec
Si trebuie sa stau 3-4 ore sa se updateze si nu imi permit sa stau atata pentru ca in timp ce se descarca acolo imi merge greu netu.
Deci ce sa ii fac? cum sa fac sa mearga bine la uplode?
Cine nu stie cum este, ei bine este exact ca la launcherul de la Metin2.
Tot asa se incarca liniile alea...si e aproape la fel, si merge foarte greu, cred ca i-am facut ceva pentru ca altfdel nu`mi explic.
Va multumesc mult cine reuseste sa ma ajute primeste si funda!

Răspuns Câştigător
| Mystyk a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci decat sa astepti. Daca esti pe RDS, muta-te, deoarece din cate am inteles eu LOL`ul are o problema cu RDS. Pe RDS viteza de upload este mica si de aceea iti downloadeaza greu plus ca face fite si in timpul meciurilor, te deconecteaza pur si simplu.

2 răspunsuri:
| Ovydiw explică:

Nu am probleme cu internetul *_*...
Cum sa ma schimb la alta firma doar pentru un joc, pentru ca restul imi merg foarte bine?
Si sa il redescarc... are 3Gb...
Daca stau sa mearga 3Gb cu 25Kb/Sec. cat ma ajunge?
Si ce sa mai astept? astept de o luna =) si nimic -_-...
In fine o sa-mi gasesc alte jocuri...
Mersi pentru ajutor o sa dau funda la primul raspuns fara suparare,,,

| R4V3N a răspuns:

Salut. Sunt cateva posibilitati, anume 3.

1.Muta-te la alta firma pentru internet

2.Redescarca-l

3.Asteapta.
Ceva mai necostisitor ar fi varianta 2, sa il redescarci dar costa timp dar poate merge. Am avut aceeasi problema. Sper ca te-am ajutat! Funda?