| Anonymus00 a întrebat:

As dori sa imi raspundeti cat mai repede posibil la aceasta intrebare! Deci, am 1 gb ram si placa video Nvidia Ge Force 7700 de 256, Hard de 360..imi fine..Am PES 2013 SI FIFA 2013! Vreau sa stiu dc la Fifa imi merge mai greut..adica pot juca, doar ca..nu asa cum trebuie! Dar pot sa va spun ca PES 2013 imi ruleaza perfect fara pic de lag! Ma puteti ajuta? Si nu vreau raspunsuri..gen..:mai ia'ti rami sau alta placa. puii mei..Rami imi voi cumpara, dar nu cred ca asta e problema deoarece PES imi ruleaza excelent!

3 răspunsuri:
| Zebastian a răspuns:

Pt fifa iti trebuie minim :
FIFA 13 Minimum System Requirements:
Windows Vista SP1 / Windows 7
1.8 GHz Core 2 Duo CPU
2GB RAM for Windows Vista & Windows 7
DVD-ROM at 8x Speed

Pt PES iti trebuie minim :
Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Pentium IV 2. 4GHz or equivalent processor
1GB RAM
DirectX 9.0c compatible video card. 128MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 6600 or AMD ATI Radeon x1300 video card)

In concluzie fifa cere mai mult resurse si de asta iti merge mai greu. Sau presupunand (ipotetic vorbind) ca ai versiunea crack-uita se poate sa fie si de la ea.

| Anonymus00 explică (pentru Zebastian):

Uite la chestia asta te contrazic! Pes cere aproape ca la Fifa! Cere la fel 2 gb ram nu 1, si cere in + wind. xp. ceea ce la fifa trebuie altul.iar eu am wind. xp!

| B0gd4nBăă a răspuns:

La fifa video este de vina, si eu am o placa Nvidia GeForce 9500GT de 2gb si nu imi ruleaza perfect.
Intra pe i can run it si te poti uita la cerintele pe care le cere si compari intre pes 2013 si fifa.