| Hardyx a întrebat:

As vrea sa stiu niste chestii legate de un joc ``Metin2`` am observat multa lume care imi spune du-te v2 la lv 65 cresti si faci bani f repede imi puteti spune cam ce bns sa imi fac pe iteme pentru facut yang si sa rezist. Cel mai bun rasp primeste FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Pentru v2:
Armura: de 61 +9 cu 2k pv 10%absorbire pv si eventual 15%sageti
Arma: daca esti sura AM atunci folosesti FMS cu medie 40+ cu piatra monstrilor si piatra loviturii fatale, daca esti war mental atunci o nimfa sau batalie +9 cu piatra monstrilor, piatra loviturii fatale si piatra patrunderii, cu bonusurile: 12putere 10critica, patrundere sau 20%farmec.
Scut: de 61 +9 20% drop yang, imun necunostinta.
Coif: de 41 +9 30%regenerare pv 15% evitare sageti.
Papuci: de 29 +9 2k pv 20% drop yang si eventual 15% evitare sageti.
Colier: de 54 +9 2k pv 20% drop yang si eventual 15% sageti.
Bratara: de 54 +9 2k pv 10% absorbire pv sau de 42 +9 cu 10% absorbire si 10% critica sau patrundere.
Cercei: abanosi +9 15% rezistenta sageti.

2 răspunsuri:
| Jakoban a răspuns:

V2.
Scut :20 %sansa de a dropa mai mult iang, 20% bonus xp (si 20%animale daca nu ma insel...)
Papuci :2k pv, 20 %sansa de a dropa mai mult, 20% bonus xp
Colier:la fel ca la papuci
Coif:20 %animal, 15 rezistenta sageti (parca...)
Arma:daca ai cu pgm sa fie cat mai amre si daca se poate 20 animal si 12 putere (daca esti war.)
Armura: 2k pv si pietre +4
Acum depinde ce metin joci, privat sau ro, daca joci RO o sa fie cam greu sa faci itemele asa, dar in general e bine sa ai animale
pe iteme
BAFTA!

| MalyySZY a răspuns:

In primul ca sa faci bani trebuie sa strangi banii de pe jos, ca sa fii buna si sa rezisti trebuie sa ai 2k pv [2000pv] pe fiecare item care se poate pune, sa ai itemele +9, daca vrei sa ai iteme care sa-ti mareasca sansa de cazut yangul, pune pe iteme dropul la yang, daca iti pica ca sa rezisti sa-ti pui pe scut si imun la necunostinta sau sa cumperi sa iti iei nivele care sa fie cat mai apropiate de nivelul tau si sa cresti v2 bine si sa rezisti, la nivel 65 nu poti creste cine stie ce doar tu te sfatuiesc cum am spus sa-ti pui un imun, maxim pv, aparare la otrava sa ai o arma si o armura buna, si itemele cu aparare sunt bune la rezistat bafta :*