| RayM3 a întrebat:

Aseara mi-am descarcat Tomb Raider (cel care a aparut pe 5 martie).Ii dau se se instaleze...si cand aproape sa fie gata(nici un degetel distanta nu are sad)imi apare asta:

C:\Program Files (x86)\SQUARE ENIX\Tombraider\Tombraider.exe
An error occurred while trying to copy a file:
The source file is corrupted.
Click Retry to try again, Ignore to skip this file (not recomanded), or Abort to cancel installation.

De la ce sa fie oare?!?!
Cerintele la PC sunt destul de bune, nu cred ca asta e problema...

Ceva ajutor plz? crying

2 răspunsuri:
| XPrototypeX a răspuns:

Nu are cum sa fie de la componentele PC-ului deoarece nici macar nu ai intrat in joc. Poate e de la spatiu(nu ai destul spatiu), insa nu va inteleg mai oamenilor de ce instalati jocuri in Local Disk C.Pana la urma acolo e directorul Windowsului.Instaleaza-l si tu in D sau pe un alt disk mai putin ocupat.Insa nu sunt 100% sigur.Incearca sa descarci un altul(unul mai popular de preferat sau daca deja l-ai luat pe acela cu cele mai multe seeduri incearca sa descarci altul), verifica daca ai spatiu, scaneaza-l si tu intai. Oricum sper ca te-am ajutat.Trimite-mi un mesaj privat daca doresti.

| RayM3 explică (pentru XPrototypeX):

Salut, prima data l-am instalat in D, acolo am 130 gb liber... apoi l-am instalat in C, credeam ca trebuia sa il instalez unde imi cere jocul...si daca dau ignore se termina instalarea si imi apare un shortcut pe desktop, dar cand dau pe ea ma intreaba daca vreau sa o sterg.Deci in folderul jocului nu exista jocul ( adica iconita de pe care sa il lansez).