| FyReGold a întrebat:

Care imi spune va rog frumos si mie ce bonusuri trebuie sa bag pentru un set universal pe metin2 adica pe bratara,colier,papuci arma, armura etc.

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Bun. Îţi voi da fiecare itm.
Brăţară:Bs1:3k Pv
Bs2: 15 rez magie
bs3: 15 semi om
Bs4: 15 pătrundere
Al 5-lea bonus diavol sau foc.
Al 6-lea bonus: 5 rez war
Al 7-lea bonus:5 rez ninja

Koif: 15 magie, 15hh, 15 foc, 20 regenerare HP. al 5-lea bonus şi 6-7 la fel ca la brăţară.

Pantofi: 3k pv 15 sabie, 15 pumnal, 15 2 măini al 5-lea bonus clopot, săgeţi sau evantai(cum vrei tu)6-7 rez war şi ninja.
Colier la fel ca Pantofii. Armură la fel, doar că 6-7 o să punem l 6-7 rez sura şi saman. Facem în aşa fel încât să fie 4 itm rez war ninja, 4 itm sura saman.
Armă: 15 str, 15 pătruundere, 15 critikă, 15 semi om al 5-ea bonu s cum vrei tu. 6-7 rez sura, saman.â
Scut: Imun la necunoştiinţă, Str 15, 15 semi om şi în rest ce vrei tu sau ce cade. 6-7 sura şi saman.
Cercei: 15 sabie, 15 pumnal, 15 2 mâini, 15 săgeţi sau ev-clopot şi al 5-lea bonus sura saman. Ăsta e universalul.
Sper că o să fie bun.
Apropo eu am făcut pentru war, şi am făcut cu bonusurile de pe sv care joc eu. Tu modifici la ninja cu dex, la saman şi sura cu int. Baftă.

| FyReGold explică (pentru alexy19a):

War sunt si eu mersi

2 răspunsuri:
| Joekka a răspuns:

Salut.La un set universal trebuiesc urmatoarele bonusuri:colier:pv sabie 2 maini pumnal sageti, bratara:semi om pv si magie, colier : pv sabie 2 maini pumnal sageti, papuci : pv sabie pumnal 2 maini sageti, coif : semi om si magie, cercei : semi om sabie pumnal 2 maini sageti.Asa arata un set universal full din cap pana in picioare.Am uitat sa mentionez pe scut se baga semi om imun si inteligenta sau strategie sau inteligenta si daca ai noroc si reflectare atac corporal.Toate cele bune.