| ASDWER a întrebat:

Salut TPU;
Cateva pentru jucatorii de metin2 :
- Ce e mai bun pentru un war mental pvp?
a) 19+ pc (paguba competentei)
sau
b)15 hh 15 crit 20 str 15 dex?

Stiu ca pc creste dmg pe skiluri dar acelasi lucru face str si dex la war mental... mai sunt si acei 15 hh care insumeaza ceva dmg;
- Atacul magic creste sau nu dmg pe skiluri? daca as avea de ales intre 1.600-1.700 atac + 1.500-1.600 atac magic
sau
1.400 -1500 atac + 1.600 -1700 atac magic sa o aleg pe prima?
- Patrunderea trece prin blocarea corporala? daca am 100% sansa de blocare a atacului corporal inseamna toate hiturile primite sunt "miss"?

Tin sa mentionez ca este vorba de un server lv max 250 ( 135 rez magie max.; 20 sabie/pumnal/etc... )

2 răspunsuri:
| Amar_Marian_1994 a răspuns:

Pc nu cnteaza foarte mult pe serv priate ex pc 12 dai cu 1.2kk mai mult la pc19 care o ai vei da mai mult cu 2kk-aproape deci mai bine sa ai itemele full bonusate
15-sabi
15-doua maine
15-pumnal
15-rez sageti
si pv....eu acum ti-am dat un exemplu
sper ca ti-am fost de ajutor
(pe ce server joci )

| ASDWER explică (pentru Amar_Marian_1994):

Serverul pe care joc se numeste mt2 apocalypse. este un server nou, cu evolutii 2011-2014.
Site aici: metin2apocalypse.mt2.sx
Bine inteles ca voi pune aparari, dar asta ne aduce la intrebarea 2 : daca este 100% sansa de blocare atac coporal, aceste rezistente mai sunt utile de ceva?
Multumesc de opinie, mai astept si altele...