| ASDWER a întrebat:

Salut TPU;
Cateva pentru jucatorii de metin2 :

- Ce e mai bun pentru un war mental pvp?
a) 19+ pc (paguba competentei)
sau
b)15 hh 15 crit 20 str 15 dex?

Stiu ca pc creste dmg pe skiluri dar acelasi lucru face str si dex la war mental... mai sunt si acei 15 hh care insumeaza ceva dmg;

- Atacul magic creste sau nu dmg pe skiluri? daca as avea de ales intre 1.600-1.700 atac + 1.500-1.600 atac magic
sau
1.400 -1500 atac + 1.600 -1700 atac magic sa o aleg pe prima?

- Patrunderea trece prin blocarea corporala? daca am 100% sansa de blocare a atacului corporal inseamna toate hiturile primite sunt "miss"?

Tin sa mentionez ca este vorba de un server lv max 250.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

1) 15 hh 15 crit 20 str 15 dex sunt mai bune decat pc pentru ca se aduna cu hh, crit, str de pe alte iteme.
2) Pentru war e mai bine 1.600-1.700 atac + 1.500-1.600 atac magic.
3) Lovitura patrunzatoare trece prin armura iar daca ai 100 % sansa de blocare a atacului corporal adversarul o sa dea miss pe basick attacks, nu si pe skilluri. Funda?

| ASDWER explică (pentru William):

Salut,
multumesc de opinie dar mai vreau sa aud si alte pareri...
Pentru mine este foarte important sa dau dmg mare pe skiluri si nimic nu bate war mental cand e vorba de dmg pe skiluriwinking
19 pc ar insemna valoarea skilului + ~20% ( ex dau 1k pe atac spirit cu 19 pc dau ~1.2k).La lv mari nu se tine cont de aceeasi regula? daca dau 20k pe skill nu voi da 24k?
2.Da, skilurile nu vor fi afectate, dar la 100% sansa blocare atac corporal ninja lama, war aura si sura am vor fi inutili?
Inca sunt confuz, le voi lua pe amn2 si voi face teste tongue

| William a răspuns (pentru ASDWER):

Ninja lama, war corp si sura am nu vor fi inutili dar le va fi foarte greu sa te omoare. Totusi tine cont ca va trebui sa omori si ninja arc si sura bm. Apropo, skillurile unui war mental sunt usor de evitat. Pe ce server joci? Facem un duel?

| ASDWER explică (pentru William):

Pe majoritatea privatelor lv max 250 sunt 5 caractere de care trebuie sa te feresti in PvP: ninja lama, ninja arc, war aura, sura am si sura bm.
daca stai sa calculezi si bineinteles daca iti permit bonusurile orice caracter bine facut va avea cel putin:
-armura: rezistente; piatra eschiva +10 (32 blocare atac corporal), piatra pitulare +10 (32 evitare sageti)
-scut : apararea + tarie rase, sansa blocare atac corporal (12).
-papuci lv 250 : rezistente + sansa blocare atac corporal (12), sansa eschiva sageti (12)
-coif lv 250 :eschiva sageti (12) si rez magie (20)
Sa nu mai vorbim de rez magie de pe armura, care pe majoritatea serverelor depaseste 100.

Eram curios daca pot trece prin blcoarea corporala;) am aflat raspunsul aici: http://board.ro.metin2.gameforge.com/......-corporal/

PS: Serverul pe care joc acum se cheama metin2 apocalypse, nou deschis 2015, cu evolutii 2011-2014.
site :http://metin2apocalypse.mt2.sx/
Am jucat de asemenea pe majoritatea privatelor din Romania (Sony, dinasty,hammer,steel,xgeo,xpc,rev, earth, seren, venom, etc...), dar mereu caut cate ceva nou.Incerc doar sa aflu care e cel mai puternic caracter pe private, iar in acest moment sunt de parerea ca mentalul este cel mai bun (datorita dmg mare si PATRUNZATOR pe skill.)
Te astept pe server, la intrare pm soLo pentru ceva iteme pvm/up.