| duka110 a întrebat:

ce ar trebui sa fac sa nu se mai incalzeazca laptop-ul? la procesor ajunge temperatura pana la 90 grade si procesorul este incarcat 100% si ramane asa daca tin deschise facebook si youtube simultan. va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. am cautat si pe net dar nu m-a ajutat nimic pana acum.
mersi

6 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

In primul rand zi ce procesor ai(e normal sa fie 90c la 100%, la mine face mai rau xD)

| duka110 explică (pentru TechGuyTpu):

Am un procesor AMD 2, 4 Ghz

| Robert2580 a răspuns:

Vezi poate ai ceva programe instalate aiurea care iti incarca procesorul sau daca nu du-te cu el la curatat sau cumparati un culer

| duka110 explică (pentru Robert2580):

Mentionez ca am fost cu laptopul la curatat dar tot la fel se incalzeste.
ce fel de cooler ar trebui sa cumpar si cat ar putea costa unul?

| Robert2580 a răspuns (pentru duka110):

Pai un culer pentru laptop ar costa cam 100-200 lei ceva mai bun dar gasesti si la 60-80 lei ceva nu prea performant

| duka110 explică:

Procesorul este amd 2, 4 Ghertzi.
mentionez ca am fost cu el la curatat dar tot la fel se incalzeste.
ce fel de cooler ar trebui sa imi cumpar si cat ar putea costa unul?