| Thau_KiDu_1996 a întrebat:

!! Cine ma poate ajuta si pe mine cu o problema despre Metin2!

Vreau sa stiu si eu cum sa face un server de metin2 cu VirtualBox

Si cum sa pui un serverfiles in VirtualBox

Multumesc!!!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
-Deschizi virtualbox
-New
(Pui acolo orice nume si alegi Type BSD, Version este FreeBSD [Implicit])
-RAM (la 512Mb pentru un test, daca pui mai putin nu va functiona)
-Alegi Use an existing virtual hard drive file si trebuie sa gasesti fisierul server files.vdi
-Create

Greu nu a fost de aicea creca te poti descurca si singur.
Mult Succes!
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Thau_KiDu_1996 explică (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc Man!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Thau_KiDu_1996):

Cu placere.
Mult Succes la Servarul de Metin2.