| Bitca_Dorin_1998 a întrebat:

Salut Tpu.Cineva imi spun cum sa joc cu prieten minecraft care pun o lume si intra el si facem survival ajuta cineva.Server sa fac nu stiu ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

Asta e de la Java.
Instalaza java din nou, fa-ti update la driverii de la placa video, si daca tot asa iti apare, ia driveri de la placa video care sunt in BETA.
Daca tot asa face, posteaza aici codul de eroare sa ma uit.
Vedem dupa ce si cum.

6 răspunsuri:
| darkwisper a răspuns:

Mai multe detalii? Aveti jocul cumparat?
Ce versiuni aveti?
Sunteti in retea?
Vreti sa jucati decat 2 sau mai multi?

| Bitca_Dorin_1998 explică (pentru darkwisper):

Nu avem jocul cumparat. avem versiunea 1.7.2.vrem sa jucam in 3.nu suntem in retea cred.

| darkwisper a răspuns:

Descarcati Hamachi si instalati-l toti 3.
Creati o retea, si cineva sa intre in singleplayer pe harta respectiva.

| Bitca_Dorin_1998 explică (pentru darkwisper):

Hei am facut asta dar arata eroare si nu poate intra ma ajuti?

| darkwisper a răspuns (pentru Bitca_Dorin_1998):

Ce eroare?

| Bitca_Dorin_1998 explică (pentru darkwisper):

Java exception

| darkwisper a răspuns (pentru Bitca_Dorin_1998):

Asta e de la Java.
Instalaza java din nou, fa-ti update la driverii de la placa video, si daca tot asa iti apare, ia driveri de la placa video care sunt in BETA.
Daca tot asa face, posteaza aici codul de eroare sa ma uit.
Vedem dupa ce si cum.