| sunstyl3 a întrebat:

Cum imi pot afla parola de la PC, mentionez:
-am Windows Vista
-Nu doresc programe pe care trebuie sa le cumpar
-Nu doresc programe de pus pe CD
-Daca se poate sa-mi dati site-ul de la ceea ce imi recomadati(in caz ca e vreau-n program);(apropo imi cer scuze de cateogire chiar nu stiam unde sa postez intrebarea)

Pentru cel mai rapid raspuns vot+funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca cu OphCrack.
http://ophcrack.sourceforge.net/download.php?type=livecd
Faci un live cd sau un stick bootabil cu programul de mai sus, Parola daca are in ea caractere de genul!"#$%&'()*+,-./:;?@[\]^_`{|}~ nu mai descarca programul ca nu merge.
OphCrack ruleaza de pe un LiveCd, si nu are treaba cu logon-ul windowsului. OphCrack este un password cracker bazat pe rainbow tables. Nu stiu daca merge si pe windows 7.
Si totusi eu raman la ideea ca -> Parola de la pc nu poti sa o afli (e criptata) cum am zis in primul post.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Parola de la pc nu poti sa o afli (e criptata)dar poti trece peste ea, o poti anula!
Reseteaza parola de Administrator in Windows, fara a cunoaste vechea parola. Incearca! Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus.

Succes!

| sunstyl3 explică (pentru neluL):

Poate nu am explicat clar dar nu vreau sa o anulez VREAU SA O AFLU daca se poate daca nu nu lasati mesaje care nu ma pot ajuta va rog mult.Mersi,in fine raspunsul tau ar fi fost bun dar nu vreau sa o anulez de chestia ce ai ziso tu stiam de destul timp.

| iuliusnedelcu a răspuns (pentru neluL):

Buna! Daca am pus pe stick programul OphCrack acum ce trebuie sa fac? Te rog mult raspunde-mi am mare nevoie de ajutor! Iti multumesc foarte mult! crying((

| sunstyl3 explică:

Eu stiu cum sa o anulez dar nu vreau asta repet Vreau sa o aflu deci va rog sa raspundeti cu ceva ce m-ar putea ajuta Ms.

| neluL a răspuns (pentru sunstyl3):

Incearca cu OphCrack.
http://ophcrack.sourceforge.net/download.php?type=livecd
Faci un live cd sau un stick bootabil cu programul de mai sus, Parola daca are in ea caractere de genul!"#$%&'()*+,-./:;?@[\]^_`{|}~ nu mai descarca programul ca nu merge.
OphCrack ruleaza de pe un LiveCd, si nu are treaba cu logon-ul windowsului. OphCrack este un password cracker bazat pe rainbow tables. Nu stiu daca merge si pe windows 7.
Si totusi eu raman la ideea ca -> Parola de la pc nu poti sa o afli (e criptata) cum am zis in primul post.