| SNOWTIGER a întrebat:

Dau funda am o problema la pc meu nu mi se aorinde monitorul... am incercat cu alta unitate merge perfacet monitorul. am schimbat placa video tot nu merge rami i-am luat noi tot nu merge hdd al luat de la un prieten iar nu merge am vrificat procesorul i-am schibat si culerul tot nu merge de ce?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De cele mai multe ori este vorba despre un condensator electrolitic umflat. Cineva care se pricepe, are o vedere buna si o mana sigura o poate face. Se poate incerca.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Circuitul de iesire a semnalului catre cablu si monitor este dus. Trebuie alta placa de baza.

| SNOWTIGER explică (pentru Salontanul):

Nu cumva se poate repara acel circuit?

| Salontanul a răspuns (pentru SNOWTIGER):

De cele mai multe ori este vorba despre un condensator electrolitic umflat. Cineva care se pricepe, are o vedere buna si o mana sigura o poate face. Se poate incerca.

| Johndoe2023 a răspuns:

Placa de baza?

| andrei45 a răspuns:

Am avut problema asta cand mi-am cumparat o unitate. Pe cealalta mergea monitorul, dar pe asta nu. Problema era ca erau doua mufe de introducere a cablului video, dar daca nu ai doua, schimba-l, daca nu merge nici asta atunci unitatea are probleme.