| star77 a întrebat:

de aproape 1 saptamana joc metin2 alaska am War lvl 92 si am facut set anti sura-war am pus pe iteme asa:
Papuci: 15sabie 15maini 10critica 3. 5kpv
Colier: 15sabie 15maini 10critica 3. 5kpv
Cercei: 15sabie 15maini 10hh
Otel: 15sabie 15maini 3. 5kpv
Bratara: 20magie 10hh 20foc 10daunePV 3. 5kpv
Coif: 20magie 10hh 20regenerarePV
si Otravita+9 cu 45pgm 12putere
Spuneti-mi si mie ce n-am facut sau ce am gresit? si spuneti cum sa fac!

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Uite ce ai gresit: ai 4 bonusuri in loc de 5, la lvl 92 ai otravita care mai e si pvm dar o folosesti la pvp (da, paguba medie este pentru pvm iar paguba competentei pentru pvp) ca sa nu mai spun ca ai un singur bonus pe ea. Setul nu este prost facut ci doar incomplet.
Setul universal este unul din cele mai proaste seturi posibile asa ca nu mai incerca sa faci unul. Ca sa faci un set bun in primul rand fa rost de un triton +9, apoi de o posedata +9. Cumpara marmura binecuvantata si pune si al cincilea bonus pe iteme, am vazut ca ai 0 critica si 0 patrunzatoare. Uite seturi pentru fiecare rasa.

Anti saman dragon ( buffer)
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: str, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la necunostinta
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta magie, patrunzatoare.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare clopot.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, aparare evantai, aparare clopot, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare evantai, aparare clopot, semi-om, viteza de miscare.
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

Anti saman vindecare (healer)

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei).
SCUT: str, semi-om, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, sansa de a reflecta atacul corporal.
BRATARA: PV, rezistenta fulger, rezistenta magie, patrunzatoare, semi-om.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare clopot.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, sansa la necunostinta, aparare clopot, aparare evantai.
CERCEI: aparare clopot, aparare evantai, semi-om.
COIF: sansa la otravire, semi-om, rezistenta fulger, rezistenta magie.

Anti ninja lama

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare magie, aparare pumnal, viteza farmecului. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, str, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la otravire.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, aparare pumnal, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare pumnal, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare pumnal, semi-om, rezistenta la otrava.
COIF: sansa de otravire, rezistenta la magie, semi-om.

Anti ninja arc

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, str, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansă de a reflecta atacul corporal, rezistenta la sageti, aparare magie. (pietre: vitalitate, eschiva si pitularii)
SCUT: imun la necunostinta, str, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om,
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om, rezistenta la foc.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare.
PAPUCI: PV, rezistenta la sageti, sansa de a evita atacul cu sageti, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: semi-om, rezistenta la otrava, viteza de miscare.
COIF: regenerare pv, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la magie, semi-om.

ANTI SURA BM
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa de otravire, str, semi-om. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la foc, rezistenta la magie, sansa de a reflecta atacul corporal,. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, str, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la necunostinta.
BRATARA: semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, PV, sansa la lovituri patrunzatoare.
COLIER: aparare sabie, critica, patrunzatoare, PV, sansa la necunostinta.
PAPUCI: aparare sabie, critica, PV, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, semi-om.
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti sura AM

ARMA: patrunzatoare, critica, str, semi-om,. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la magie, la foc, sansa de a reflecta atacul corporal (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, str, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la necunostinta.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, lovituri patrunzatoare.
COLIER: PV, aparare sabie, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare sabie, critica, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare sabie, semi-om
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.
Vezi ca pe scutul anti saman si sura am pus imun la nec dar daca nu intra bonusurile pe el intr-o ora poti sa il faci fara imun. Si imi poti spune din ce joc este imaginea de la avatarul tau?

| star77 explică (pentru William):

Wartune

| William a răspuns (pentru star77):

Te-a ajutat raspunsul meu? Daca da, vrei te rog sa imi dai funda?

5 răspunsuri:
| RobyCIP a răspuns:

Http://www.fileshare.ro/e31734532

FishBot,FarmBot,TradeHack[doar private], LureHack, TeleportHack[doar private], SpamBot, SwitchBot.

| edyedys a răspuns:

Tie ti-a folosit raspunsul lui William..Eu am facut un setninjalama exact cum a spus el si m-a batut unul de lvl 70 eu avand lvl 80

| LucaAdrian a răspuns:

William...trebuia sa ramai doar la raspunsul de "sunt incomplete itemele"...modelele tale de set au foarte multe necompletari sau bonusuri inutile in plus