| benkesoiu a întrebat:

de curand am bagat windows 7 ultimate pe laptop(Lenovo g500 i3) si am instalat need for speed rivals si imi da eroarea aceasta am mai avut acest joc pe acelasi laptop si nu imi dadea eroarea asta pana am schimbat windowsul, stiti ce as putea face DAU FUNDA

"Failed to initialize display adapter
Please ensure your video card is compatible and the drivers for it installed
Usually this is a result of missing vendor specific drivers

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Fa update la placa video!
Se pare ca driver-ul tau ori nu e compatibil cu Windows 7 ori e foarte invechita de aceia nu merge! Fa update! Bafta!