| asasinkrid a întrebat:

de curand am gasit un site cu host Minecraft Free si anume triagle.gs.Am facut tot ce era de facut (m-am abonat la canalul lor, am dat like pe facebook la pagina lor, si urmaritor pe twiter si twich) dupa care am dat la control pentru a porni serverul si imi da eroarea asta "Your last action: start server failed with the following error: 500 Server Error: Internal Server Error. Please try again later or contact support for help." Ce ast putea face? Si daca se poate rezolva oare este de la mine sau de la ei? Si inca ceva exista un site care sa imi creeze un hostname nu cu ip meu ma refer sa am hostname la ip asta de ex:194.24.12.34 si sa pot schimba ip cand vreau eu dar sa ramana acelasi hostname.Eu m-am gandit ca daca e un host free de 2 zile + prelungire de 3 zile si poate suporta 10 playeri de ce nu?

4 răspunsuri:
| edy141 a răspuns:

Crede-ma ca nimeni nu iti hosteaza server gratis, mai ales server de MC, pentru ca aceste tipuri de servere necesita viteza de procesare mare, deci, trebuie investit mult in pc-urile in care sunt hostate.Host pentru mc e scump pentru ca necesita multe resurse, si ei isi scot banii prin plata lunara a hostului.Deci eu cred ca acel sit/forum, sau ce e, e facut doar la plesneals.

| asasinkrid explică (pentru edy141):

Nu este facut la plesneala are multi utilizatori

| SkylineMD a răspuns:

Foloseste server.pro

| lucasbosspro12 a răspuns:

Eu am host care tine mereu on si e free freemc.host