| serau999 a întrebat:

Deci, mi-am descarcat minecraft, imi cerea programul java runtime environment 1.5.0, l-am descarcat si acum imi spune asta: could not create the java virtual machine!
Stiti cumva cum as putea sa-l rezolv?

Răspuns Câştigător
| George_Doar_1992 a răspuns:

Ok.....Control Panel-System-Advance system settings-Environment variables- New.O sa-ti apara o fereastra in care scrii : _JAVA_OPTIONS pe primul rand si pe al doilea : -Xmx512m.Cu placere ma bucur ca te-am ajutat.
Copyright Geroge_Doar_1992.

2 răspunsuri:
| Chiburashka01 a răspuns:

Incearca sa iti reinstalezi java poate nu l-ai instalat corect...

| serau999 explică (pentru Chiburashka01):

L-am instalat de nu stiu cate ori si tot nu a mers ca, cand am descarcat minecraft imi cerea java, am descarcat java si imi da alta eroare!
Eroarea de care vorbeam e aia din intrebare!