| Bugabuga12365 a întrebat:

Salut,TPU! E mai bun warul pe mental sau pe corp pe metin2 ro? Am inceput sa joc cu un war si am facut aproape lvl 32 si o fms plus 9 cu pgm 32 si ale cateva chestii, dar ma gandeam daca sa continui cu el? Oare e mai convenabil si mai bun mentalul? La war sunt si aura cc foarte scumpe etc..astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Emp3roR13 a răspuns:

Da e bine si asa, adica, faci mentalul cont principal iar pe celui corporal ii faci armat la lv 35 si farmezi cu el in map2, de precizat pentru nivele mai mari pentru mental sa faci un buffer sa te casatoresti deoarece e un real avantaj sa teleportezi bufferul dupa tine si sa nu mai mergi pe jos (mai putin in v2, v3, v4, catacombe, dt)Ce te sfatuiesc eu sa faci e sa farmezi si sa dropezi o autorizatie si sa evoluezi cu pergamentul evolutiei si transformarii sa iti faci un sigiliu te ajuta mult.Bafta daca te-am ajutat nu ezita sa dai o fundahappy

6 răspunsuri:
| Emp3roR13 a răspuns:

Depinde ce ai de gand tu sa faci pe viitor, ca si putere de atac + viteza de atac corporalul este superior si daca vrei sa stai la nivelul 35 sa ii faci cal armat si sa farmezi in map2 pentru autorizatii te poti dezvolta in timp, fancand bani, si banii se fac nu numai din farmat, poti face si din minerit si din pescuit si mai multe. Dupa parerea mea daca esti war corp eu iti recomand sa ramai nivel 35 sa faci cal armat, dupa cum zici tu ai un fms pm 32 probabil si cu pietre +3 si o sa dai un damage destul de bun, sa faci M1 aura M1 iures si in timp sa ti le dezvolti tu, pe metin 2 ro trebuie sa gandesti pe termen lung, ce inseamna asta, pai de exemplu daca te faci mental, o sa farmezi foarte chiar daca ai o aparare buna in map2 nu ai nevoie de asa multa aparare in schimb la nivel mare o sa ai, dar daca te dezvolti incet si gandesti limpede fiecare pas, la nivel mai mare o sa poti sa iti maresti masterele si sa le duci la G sa zicem si indifirent ca esti mental sau corp pe viitor la nivel mai mare o sa ai nevoie de un buff, pentru ca deja in v2 sa zicem nu o sa mai rezisti.In concluzie in mod logic ca sa te dezvolti, ar trebui sa ramai pe aura(daca esti) la nivel 35 cu cal armat e foarte ok in map2 la metine de 35 si in desert la metine de 40, daca esti mental nu ai prea multe perspective deoarece atat viteza de atac cat si atacul in sine sunt mult mai slabe.Si inca ceva odata ce ai depasit nivelul 30 nu iti mai poti deprecia competentele. As vrea sa imi spui daca esti pe corp sau mental si eventuale intrebari daca mai ei iti voie raspunde cu placere.

| Bugabuga12365 explică (pentru Emp3roR13):

Sunt pe corp acum.

| Emp3roR13 a răspuns (pentru Bugabuga12365):

E bine sa faci level 35 sa faci cal armat si sa farmezi in map2, dupa cum am zis ai un fms bunicel deci o sa dai un damage bun, ideal ar fi ca la lv 35 sa ai 2 mastere si anume aura si iuresul, deoarece o sa iti creasca cu mult viteza de atac acum depinde la cate puncte ti-a iesit aura si daca ti-a iesit la 17 e un lucru bun dar dupa cum atincipez eu sigur ai pus puncte si in alte competente si atunci nu o sa poti aveam al doilea M decat pe la lv 39-40 iar atunci scade simtitor dropul la metinele de 35.

| Bugabuga12365 explică (pentru Emp3roR13):

Nu pusesem pe alte competente, dar am facut un mental si se descurca destul de bine big grin, momentan e lvl 30, si fms-ul l-am schimbat pe un rib cu 29 pgm, 20 vampiri, 20 diavol, 4 animale.

| Bugabuga12365 explică (pentru Emp3roR13):

Mi-am cuparat acum cateva zile pergamentele de care aveam nevoie, dar trebuie sa am armat ca sa-l transform, nu? SI cate medalii trebuie sa bagi in cal ca sa-l faci armat..am auzit de la unii ca 11, de la altii 20.

| Emp3roR13 a răspuns (pentru Bugabuga12365):

De 11 medalii ai nevoie pentru armat si inca 11 pentru militar dar militarul il faci la lv 50 nu ai nevoie de el.

| Emp3roR13 a răspuns (pentru Bugabuga12365):

Da e bine si asa, adica, faci mentalul cont principal iar pe celui corporal ii faci armat la lv 35 si farmezi cu el in map2, de precizat pentru nivele mai mari pentru mental sa faci un buffer sa te casatoresti deoarece e un real avantaj sa teleportezi bufferul dupa tine si sa nu mai mergi pe jos (mai putin in v2, v3, v4, catacombe, dt)Ce te sfatuiesc eu sa faci e sa farmezi si sa dropezi o autorizatie si sa evoluezi cu pergamentul evolutiei si transformarii sa iti faci un sigiliu te ajuta mult.Bafta daca te-am ajutat nu ezita sa dai o fundahappy