| anonim_4396 a întrebat:

Este vreun mod sa gasesc mai multe diamante in minecraft? Stiu sa se gasesc pe langa lava sau in minele de la nivelele 10-20, dar este vreo metaota ceva sa gasesc mai mult, in afara de generatoare.
Dau funda pentru cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Sineone a răspuns:

Fa-ti enchant fortune 5 pe pickaxe si cand distrugi un block de diamant iti da vreo 3-4 diamante

| anonim_4396 explică (pentru Sineone):

Un minereu de diamant nu? Un block are 9 diamante

| anonim_4396 explică (pentru Sineone):

Aa am uitat, cum pot sa bag exact fortune 5? Trebuie sa-l gichesc? Si cat level trebuie pentru fortune 5?

| c0ton a răspuns (pentru Sineone):

Nu exista fortune V ci III V e doar cu moduri!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze acolo voiam sa scriu metoda.

| c0ton a răspuns:

Este un mod numit Diamond Meter dar are o problema cere 11 diamante pentru a putea sa activezi acel Diamond Meter iti zic cum functioneaza?
Deci cand minezi siesti la 9 blocuri distanta d diamante seface rosu iar tu vei incerca sa te duci in directile unde crezi ca sunt diamantel cu cat te apropi din rosu devine portocaliu apoi cu cat te mai apropi s face galben si in cle din urma vrde asta insamna ca esti in fata minereului daca ai modul asta si fortune III faci la diamante de t bucuri!
Maximul de fourtune este nivel III.
E foart greu sa mineresti fourtune sa stii e un enchant foarte rar!
Daca vrei fourtune V va trebui sa folosesti TMI(Too Many Itmes) si la acest mdo are un loc numit enchant in meniul sau la care poti nchanta orice item pana la nivelul angry10). Apropo de mod modul merge doar cu forge!