| anonim_4396 a întrebat:

Funda big grin Am o problema cu minecraft si mai exact Forge. am descarcat niste moduri pentru MineCraft 1.6.4 care nu au nici o problema, aici intervine problema am nevoie de pe internet de alte moduri care necesita MC 1.7.2 si chiar 1.7.10. asa ca m descarcat Forge pentru MC 1.7.10 versiunea recomandata, se lanseaza ( fara sa ii pun vreun mod ) no problem, pun un mod ORICE mod chiar si cele de 1.6.4 care functionau perfect crash inainte de start, dispare fereastra de launcher astept apare o fereastra MC neagra si crash, reapare launcherul afisand un raport. am reinstalat MC, am java si pe 32 si pe 64 BIT, am luat versiunea de 1.7.2 de forge nimic vesnic acelasi crash. va rog TPU ajutati-ma mai am nevoie de cateva moduri si in putin timp imi termin harta ( Folosesc Windows 7 X64 )

2 răspunsuri:
| Vlach a răspuns:

Poate este modul tau de o versiune si forge de alta versiune

| Andrei0987 a răspuns:

Salveaza-ti harta pe care joci, reinstaleaza minecraftul sa fie curat si daca vrei moduri pe 1.6.4 ia forge pentru 1.6.4 si https://www.youtube.com/watch?v=Cd05P71_fJE tutorial pentru moduri