| AAA4x17 a întrebat:

. Imi cer scuze daca am ales categoria gresita dar am o intrebare care are legatura cu acest domeniu, care este diferenta dintre urmatoarele procesoare, si de preferat care este mai bun, va rog daca se poate sa raspunda un specialist, FUNDA!. Procesoarele sunt : "Intel Celeron Cpu 3.20 GHz" si "Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3. 00GHz".

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Dual core este mai bun.Are 2 nuclee la 3.00Ghz.Chiar daca primul cu 1 nucleu are frecventa mai mare al doilea este mai bun.Si eu am tot single core si merge mai prost decat un dual core chiar daca are frecventa mai mare ca el.Am observat asta in jocuri.

2 răspunsuri:
| xToTheZx a răspuns:

Al 2-lea este mult mai bun.

| Growbian a răspuns:

Al doilea este mai bun fiindca este un singur procesor, dar cu 2 nuclee tactate la 3.00 ghzhappy