| xXxCristixXxHectorxXx a întrebat:

imi merge minecraft pe pc asta?
procesor:AMD Phenom(tm) ll X2 B59 3.40 GHz
ram : 2gb
system tipe 32-bit Operating System, 64-based processor
windows 8.1
Funda!

3 răspunsuri:
| SSJGohan3 a răspuns:

Astea sunt cerintele minime ale jocului
CPU: Intel Pentium D or AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz
CPU Speed: Info
RAM: 2 GB
OS: Windows XP or better
Video Card: (Integrated): Intel HD Graphics or AMD/ATI Radeon HD Graphics with OpenGL 2.1
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 200 MB

Nu mi-ai precizat placa video a jocului..deci de rulat iti va rula dar nu iti va merge foarte bine..nu vei avea experienta reala a jocului...recomandat ti-ar fi 4gb ram si placa video minim GeForce 2xx Series sau AMD Radeon HD 5xxx Series (Excluding Integrated Chipsets) cu OpenGL 3.3. Dar procesorul iti duce jocul..deci ti-ar mai trebui cel putin 2gb ram si o placa cel putin ce ti-am scris la recomandat..si iti va merge cursiv.