| LaGGeR1990 a întrebat:

Cand ma joc War Thunder am temperatura asta la pc http://s8.postimg.org/i9sxz6a9h/image.png E normala?
Cum pot rezolva daca e nevoie?

In pc am :
AMD Phenom(tm) II x4 965 Processor 3.40 GHz
4.00 GB Ram
64-bit Operating System

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cam mare temperatura procesorului. In caz ca pasta termoconductoare nu a mai fost schimbata de mult timp recomand sa faci asta! De asemenea curata-l si de praf!
Si te rog sa-mi spui ce cooler ai pe procesor ( stock sau aftermarket )

| LaGGeR1990 explică (pentru Jipa95):

Cand nu ma joc temperatura la processor e 35. Nu stiu care e diferenta dintre stock sau aftermarket. Cooleru e Alpine 64 GT Rev. 2 si l-am pus acum 6 luni deci e nou. Am dat 6€ pe el...

| Jipa95 a răspuns (pentru LaGGeR1990):

Cooler stock = coolerul care vine in pachet odata cu procesorul nou achizitionat
cooler aftermarket = cooler mult mai performant decat unul box, care tine temperaturile unui procesor foarte scazute.

Temperatura in idle este ok, dar cam maricica cea din gaming. Ok ar fi sa-ti cumperi o pasta termoconductoare de calitate si sa o aplici, asta te-ar scuti de cateva grade in plus si ti-ar tine procesorul mai rece.

| LaGGeR1990 explică:

Daca nu merge linkul incercati aici:http://s8.postimg.org/i9sxz6a9h/image.png

| LaGGeR1990 explică:

Colerul pe care il am e bun? Coolerul nu e originalul pentru ca acela nu mai mergea. Si pc l-am facut din bucati la comanda.Cand am cumparat coolerul avea deja pasta pusa pe el. Si ce pasta mi-ai recomanda?

| LaGGeR1990 explică:

Astazi l-am curatat si era plin de praf. Si am vrut sa schimb coolerul si cand l-am scos a iesit cu tot cu processor. Am cautat pe net ce sa fac si am gasit. L-am pus la loc si cu un cou cooler pe el. Cand am pornit pc zice la ram : 4.00 GB (2.00 GB usable). Deci inseamna ca am pierdut 2 ram? Te rog raspunde.