| Alynn98 a întrebat:

Imi merge world of tanks pe pc-u meu?:ram 960mb, procesor amd sempron 3200 1. 83GHz, placa video de 256.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Cam slab PC.
Ai cerințele minime adică tinzi spre ele.
CPU: 2 GHz
RAM: 1 GB
Video: GeForce 6600GT (128 MB) / ATI analog
HDD: 2GB
Connection rate: 128 Kbps
deci îți va merge cam rău, ai aproximativ totul pe jumătate (doar la placa video 256), dai totul pe LOW.
Fă și aici un test
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| KodrutZ a răspuns (pentru DDCC):

Problema nu e neaparat placa video cit procesorul. Eu am avut un x2 4000+ inainte, si acum cu i3 2120 imi merge WoT de 2 ori mai bine, asta cu aceeasi placa video, un HD 4770.

| DDCC a răspuns (pentru KodrutZ):

Păi deja, unul e AMD și unul Intel, acum Intel după cum zici, cu 3.1 Ghz văd că, e evident că merge mai bine fiindcă cele de la marca Intel sunt mai fiabile, cum zicea și frate-meu, mai bune într-un cuvânt, acum am trecut și eu pe Intel. :D

Nu știu dacă îți vor plăcea, uite asemănătoare lui WOT:
http://www.similargames.org/game/world-of-tanks
Mechwarrior Online
War Thunder
Eve Online
Command & Conquer: Tiberium Alliances
Planetside 2
M1 Tank Platoon II
Ultima Online
Steel Beasts
Roblox
Silent Hunter III
Lineage II
World Of Warcraft Trading Card Game
Company of Heroes
Panzer Elite
Star Trek Online
Diablo III
WarBirds III

| KodrutZ a răspuns (pentru DDCC):

Mai fiabile pe naiba, toate procesoarele acum sint fiabile, mi-am luat i3 fiindca consuma mult mai putin curent, iar WoT merge cu mult mai bine fiindca e optimizat prost pentru multicore - daca aveam un i7 la 2, 4 GHz, mergea mai slab decit pe i3 la 3.2. Planetside 2 o sa fie overkill la sistemul lui, si e amuzant cu Lineage II in lista aia, n-ar nimic in comun cu WoT.