| InvincibleKillZ a întrebat:

In cate FPS-uri ar merge CS GO pe laptop-ul asta: http://www.emag.ro/......J7CMYBBM/. De asemenea, vreau sa stiu cam ce jocuri FIFA si PES pot juca pe el ( pana la ce joc : 2013, 2014 etc.) si ce jocuri noi si faine poate rula. Mersi!

Răspuns Câştigător
| MoonWolf a răspuns:

Cs:go pe la setari medii, ai prinde 60-50 fps, Si pana la fifa 14 poti sa te joci, iar la pes, pana la pes 2016, din pacate nu poti juca jocuri noi, componentele tale sunt prea slabe, dar e bun daca nu esti tipul ala insetat de 10000 fps, si in plus duce destul de bine multe jocuri, il recomand mai ales la pretul asta, app de curand am descoperit un copil, uite :https://www.youtube.com/watch?v=qs5fn5a7-_k care a facut un pc cu 2100 lei (complet,cu mouse,tastatura, casti, boxe, monitor, unitate)Si poate rula gta 5.
Deci sper sa ai o zi placuta ^^

| MoonWolf a răspuns (pentru MoonWolf):

A,DA si Cumparati un COOLER pentru laptop,sau racitor,ca nu o sa poata sa duca jocurile bine,ca se va incinge, app, sa nu stai foarte mult in jocuri care solicita laptop-ul foarte tare, iar daca vezi ca e f fierbine, opreste jocul si lasa racitoru' sa isi faca treaba cum trebuie.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Mai bine ia-ti laptop-ul asta,placa video sterge pe jos cu aia, procesorul este la fel, aceeasi cantitate de memorie ram, sistem de racire mai bun, iti garantez ca pentru jocuri ca fifa(pana la 15) si cs go o sa iti mearga bine cu grafica pe medium-high, amd-ul e un rahat cand vine vorba de placi video de laptop-uri(si procesoare)
http://www.emag.ro/......DN6VK3BBM/