| Simedrea_Mihai-Nicolae_1995 a întrebat:

La minecraft care e comanda command block sa activez cv fara placa de presiune adica sa calc pe un block si sa se activeze ceva. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| TiberiuFasole a răspuns:

E mai complicat, dar uite ce e cel mai simplu, dar nu cel mai eficient:
Pui 2 block-uri asa ca un perete, si in spatele peretelui pui un item, si item-ul sa fie conectat la un pressure plate cu redstone, si pui sistem invers. Tu poti lua iteme prin perete. Si cand e itemul pe e off sistemul, cand nu e pe e on.

| Simedrea_Mihai-Nicolae_1995 explică (pentru TiberiuFasole):

Ms happy dar nu imi poti gasi un tutorial?

1 răspuns: