| andreyucudedu a întrebat:

La minecraft cum pot face rost de un pat si daca puteti sa ma ajutati explicati-mi cum fac rost de tot ce trebuie la o casa pe minecraft.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Creţu곱슬곱슬한 a răspuns:

Aici iti explica totul ---> http://www.minecraft-crafting.net/

| Ingerulrebei a răspuns (pentru Creţu곱슬곱슬한):

Dar cum, combini chestiile alea daca esti pe tableta?

| Marian_Iustinian_1995 a răspuns (pentru Ingerulrebei):

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> Minecraftcodes.info

9 răspunsuri:
| andreyucudedu explică:

Dar cum prajesc nisipul?

| andreyucudedu explică (pentru andreyucudedu):

M-am prins mersi pa!

| XxRemixGabriel2013xX a răspuns (pentru andreyucudedu):

Pai nisipul se prajeste in furnance cu lemn orice tip, bete, si sus nisipul=geamuri

| popvladadrian a răspuns:

Tot incerc sa fac un pat pe minecraft da nu merge ce ar trebui sa fac?

| MaxSiAltele20072 a răspuns:

Ca sa faci rost de un pat poti sa alegi una dintre variantele pe care ti le spun eu sau sa le faci pe amandoua.
Varianta #1tongueoti sa faci patul din 3 oak wood planks si 3 bucati de lana neagra.
Varianta #2big grinaca esti pe Minecraft PC, scrie asta:/give (numele tau din minecraft) minecraft:bed.
Daca ti-a mers, da-mi un comment.

| andreyucudedu explică (pentru MaxSiAltele20072):

O sunat anul 2012, o zis ca ai intarziat...

| andreyucudedu explică (pentru MaxSiAltele20072):

Deasemena, youtuberii care joaca numa mc is varza