| Tozuna_Cristian_1995 a întrebat:

legat de minecraft. Deci downloadez o mapa si in ce folder il pun + cum pot juca pe ea cu un prieten.
Dau fundita tongue!

Răspuns Câştigător
| bogdan2091 a răspuns:

Descarci mapa, daca ai windows 7, dai acolo in stanga jos butonul start, si scrii acolo unde zice SEARCH PROGRAM AND FILES scrii %appdata% si acolo este un fisier. minecraft, acolo sunt mai multe fisiere, tu copiezi mapa pe destkop mai intai si dupa o tragi in SAVES iar daca are si texture pack, pe ala il tragi in resourcepacks. Si ca sa joci cu un prieten iti trebuie hamachi, un program care tu trebuie sa ii copiezi ip-ul lui sau el sa-ti copieze ip-ul lui, depinde cine face serverul in lan big grin

1 răspuns: