| ZippiAndrei a întrebat:

Ma gandeam si eu sa-mi iau o consla de jocuri si nu ma pot horati ce sa-mi iau. Ma gandeam la PS Vita / XBox 360 / PS 3. De ce aceste console? Bugetul meu nu este infinit si nici nu ma vreau sa ma gandesc cum un singur parinte de-al meu ar munci luna de zile ca sa-mi dea mie 2000 lei + 500 lei ca sa-mi iau un ps 4 + jocuri. Ma rog, eu am niste intrebari despre aceste console.
1 - Pe PS Vita pot intra pe internet? Dar pe skype?
2 - Pe XBox 360 pot intra pe internet? Dar pe skype?
3 - Pe PS 4 pot intra pe internet? Dar pe skype?
Care e dintre cele 3 e mai practica? Inca cateva intrebari : Cati cm lungime si latime are ecranul la consola PS Vita? Pot s-o conectez la un televizor? Pot sa-i bag controller? Cand joc jocuri pe PS Vita, trebuie sa folosesc si toutchul sau doar din butoane? Dau funda 100% pentru cel mai bun raspuns. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

In loc de psvita mai bine iti iei un telefon performant, mai ales la pretul ala, in plus ruleaza jocuri mult mai smechere si poti face mai multe lucruri.Totusi eu zic sa mergi pe un xbox 360 care e mai recent fabricat sau un ps3 super slim si te joci ceva jocuri precum gta 5, battlefield 4, crysis 3 si multe altele, totusi sper ca ai un televizor cu o rezolutie hd sau mai mare ca sa ai o imagine buna.Am avut un xbox 360 elite si 4 ani mi-a mers brici in orice joc, se vedea impecabil pe un televizor Philips FullHD de 102cm[1 metru si putin] dar l-am vandut ca sa imi iau un ps4, totusi nu mi se pare cine stie ce upgrade, atata ca jocurile ruleaza la un fps putin mai bun si calitatea grafica este imbunatatita, personal imi place mai mult interfata de pe playstation dar in fine.Pe la 400-500 de lei daca iti iei un xbox 360 cu un hard disk destul de maricel te-ai scos pentru cativa ani[depinde si in ce conditii il tii, daca il lasi intr-un spatiu inchis o sa faca rrod din cauza caldurii si a prafului]

| aliboss24 a răspuns (pentru bogdan324):

Decat telefon, mai bine mai strangi si iti iei un calculator.

3 răspunsuri:
| sMecki1000 a răspuns:

PS VITA e o consola de jocuri pentru mana. Arr marimea unui telefon la latime. Si iti recomand Xbox 360 decat PS3. E mult mai bun.

| Vladut2000L a răspuns:

Mai bine iti iei un pc eu zic ca nu se merita o consola daca iti iei un pc decent deoarece pe consola va trebui sa iti cumperi jocurile asta e alegerea ta si daca vrei sa iti iei consola bazeazate pe xbox one sau ps4. Sper ca te-am ajutat.